Als engerlingen een grasmat of andere planten hebben aangetast, zijn de wortels aangevreten of volledig weg. Nematoden kunnen dan de engerlingen uitstekend bestrijden, maar de wortels blijven in slechte staat achter. Als de wortelstimulator Natusys gelijk met de nematoden wordt toegepast zullen de wortels direct een oppepper krijgen. Door snelle haarwortelvorming kan de plant weer eerder vocht en voedingsstoffen opnemen. Hierdoor zal een grasmat weer eerder vastliggen.
Schade niet direct zichtbaar
Er zijn momenteel veel jonge engerlingen uit de eitjes gekomen. De schade hiervan is nog niet goed te zien. Er is nog voldoende vocht in de bodem zodat gras of planten dat nog eenvoudig op kunnen nemen en er fris uit blijven zien. Bij een langdurige droge periode gaat dit problemen geven.
Vogels zijn ook altijd op zoek naar lekkernijen, zoals onder ander engerlingen. Als ze eenmaal in de gaten hebben dat er engerlingen onder de graszode liggen kunnen ze de grasmat binnen korte tijd verruïneren.
Tijdig controleren of er engerlingen in de grond zitten kan veel ellende voorkomen.

Natusys nu ook in kleinere verpakkingen leverbaar
Natusys wortelstimulator is een biologisch preparaat met o.a. huminezuren, zeewierextract en bacteriën die de wortelvorming sterk bevorderen. Het is prima op te lossen in water en kan samen met nematoden tegelijkertijd worden toegepast.
Sinds kort hebben we verpakkingen van 10, 50, 100 en 500 gram. Voor gras is bijvoorbeeld 0,1 tot 0,2 gram per m2 al voldoende. Ook zonder nematoden kan deze wortelstimulator uitstekend zijn werk doen. Twee keer per jaar toepassen bij een bodemtemperatuur van minimaal 8 graden is voldoende.
In de webshop kunt u de nematoden tegen engerlingen en de Natusys wortelstimulator bestellen.
Professionele gebruikers, neem even contact op voor de mogelijkheden.
